zło DOBREM zwyciężaj


#1 2011-05-29 16:39:34

 Klara

Użytkownik

5480453
Skąd: Morąg
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 44
Punktów :   

Refleksje pokazaniowe

Często jest tak, że usłyszane przez nas kazanie pozostaje w pamięci. Bo ciekawe, bo nietypowe.. albo wyjątkowo nudne. W każdym bądź razie usłyszałam dziś wymyślony dialog, który mnie zachwycił i mam nadzieję, że uda mi się go jakoś odtworzyć, być może Wam też się spodoba

Rozmowa dwóch dzieci w brzuchu mamy:
- Jak myślisz, czy po porodzie istnieje życie?
-Po porodzie..? Oszalałeś? Na pewno tam nic nie ma.
- Ja myślę, że istnieje. Być może nasze istnienie tu to tylko przygotowanie, do lepszego życia po tym jak się urodzimy.
-Głupota. A niby co nas tam może czekać?
- nie wiem. Pewnie będzie jaśniej niż tutaj. Może będziemy biegać i jeść ustami?
- Biegać? Przecież to niemożliwe. Poza tym jak można jeść ustami?! Przecież od tego mamy pępowinę.
- A może zobaczymy po porodzie naszą mamę i ona się będzie nami opiekowała?
-Mama? wierzysz w to, że ona istnieje? Przecież nigdy jej nawet nie widzieliśmy.
- Ale ona musi gdzieś być. Przecież czasem jak jesteśmy cicho, możemy usłyszeć jak śpiewa albo głaszcze nasz świat..
- Bzdura, nigdy jej nie widziałem, więc w nią nie uwierzę.

Ten prosty dialog pomógł mi w zrozumieniu tego, że przecież nie ma podstawy do mówienia, czy coś istnieje, bo przekonamy się o tym dopiero po śmierci..


"OWOCEM CISZY JEST MODLITWA, OWOCEM MODLITWY JEST WIARA
OWOCEM WIARY JEST MIŁOŚĆ,OWOCEM MIŁOŚCI JEST SŁUŻBA
OWOCEM SŁUŻBY JEST POKÓJ"  bł. Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#2 2011-05-29 17:06:26

 Michal

Administrator

2649313
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Refleksje pokazaniowe

Oja, oja, oja… Znam to, znam to, znam to i wg mnie jest po prostu super!

Hmmm… A u nas na kazaniu było odnośnie dzisiejszej Ewangelii o sieroctwie, tak tym fizycznym, duchowym jak i emocjonalnym. O tym, że gdy czujemy się opuszczeniu, zawsze możemy liczyć na Boga, który nas nie opuści. Każdy kto miłuje Jezusa i zachowuje Jego przykazania może zawsze liczyć na wsparcie z Jego strony. Duch Święty obecny jest wśród nas, abyśmy mogli czuć Bożą obecność na ziemi, czuć że nie jesteśmy sami, że On może nas zawsze pocieszyć - tak w skrócie…


"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju..."

Offline

 

#3 2011-06-19 13:44:55

 Michal

Administrator

2649313
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Refleksje pokazaniowe

Na dzisiejszym kazaniu było, tak w skrócie, o znaku krzyża świętego, który tak często czynimy, i o tym jak bardzo ważny jest szacunek i odpowiednie podejście do tego. W końcu mówimy, że to co za chwilę będziemy robić, czynimy w Imię Trójcy Przenajświętszej...


"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju..."

Offline

 

#4 2011-06-21 10:33:46

 Klara

Użytkownik

5480453
Skąd: Morąg
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 44
Punktów :   

Re: Refleksje pokazaniowe

A był ktoś może w Świętym Gaju w czwartek? bo pewien ks mówił bardzo ładne... takie jakby kazanie, katecheze. i np stwierdził ze każdy człowiek powinien obejrzeć film "Kunk fu panda 2" bo to bardzo wartościowa bajka gdzie bohater zastanawia sie kim jest. i ze każdy z nas powinien sie nad tym czasem zastanowić. i wgl tak fajnie mówił ale juz większości nie pamiętam


"OWOCEM CISZY JEST MODLITWA, OWOCEM MODLITWY JEST WIARA
OWOCEM WIARY JEST MIŁOŚĆ,OWOCEM MIŁOŚCI JEST SŁUŻBA
OWOCEM SŁUŻBY JEST POKÓJ"  bł. Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.parafia-izabelin.pun.pl www.pmp.pun.pl www.uefa.pun.pl www.widma.pun.pl www.olimpialb.pun.pl