zło DOBREM zwyciężaj


#1 2011-05-04 17:38:10

 Klara

Użytkownik

5480453
Skąd: Morąg
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 44
Punktów :   

Pielgrzymka na Jasną Górę

Jestem ciekawa kto był, kto się wybiera, z jakiej diecezji i jakie wrażenia bądź odczucia? Jak najwięcej informacji poproszę, bo moim skromnym marzeniem jest wybrać się w tym roku po raz pierwszy (o ile moi rodzice wyrażą zgodę) i ciekawa jest co i jak


"OWOCEM CISZY JEST MODLITWA, OWOCEM MODLITWY JEST WIARA
OWOCEM WIARY JEST MIŁOŚĆ,OWOCEM MIŁOŚCI JEST SŁUŻBA
OWOCEM SŁUŻBY JEST POKÓJ"  bł. Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#2 2011-05-04 18:13:08

Beata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Gdyby nie ten temat, to pewnie jeszcze by mnie tu nie było.
Byłam i jak najbardziej się wybieram w tym roku!z jakiej diecezji?no pewnie,że z pelplińskiej;D Pielgrzymka jest najlepszą rzeczą jaką można sobie zafundować, niesamowite doświadczenia z Bogiem i ludźmi. Oczywiście muszą być tez kryzysy,na pewno nie łatwe,ale do przejścia, trzeba uwierzyć,a wtedy wszystko staje się łatwiejsze;)Już drugiego dnia miałam dość, ale to szybko minęło i tęsknię do tego czasu od momentu wejścia do Częstochowy.

Offline

 

#3 2011-05-04 19:26:13

 Klara

Użytkownik

5480453
Skąd: Morąg
Zarejestrowany: 2011-04-30
Posty: 44
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Beata napisał:

no pewnie,że z pelplińskiej;D

No no.. ja tu muszę stanąć w obronie elbląskiej, bo z pewnością jest najfajniejsza, o! ;P

A możecie coś powiedzieć na temat chrztu tych co idą za pierwszym razem? Bo mnie straszą i jestem ciekawa w jakiej to w ogóle formie się odbywa


"OWOCEM CISZY JEST MODLITWA, OWOCEM MODLITWY JEST WIARA
OWOCEM WIARY JEST MIŁOŚĆ,OWOCEM MIŁOŚCI JEST SŁUŻBA
OWOCEM SŁUŻBY JEST POKÓJ"  bł. Matka Teresa z Kalkuty

Offline

 

#4 2011-05-04 19:49:25

Beata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

najlepsza to jest pielgrzymka kościerska; p(ale po co się sprzeczać,skoro i tak każdy ma rację)

A chrzest wygląda różnie,za każdym razem inaczej i pewnie też w każdej grupie są inne pomysły,nie ma co się bać;) u nas było przekazywanie sobie rogala z ust do ust,podawanie sobie jakiegoś robala,ale w dłoniach tak dla odmiany i nie pamiętam co jeszcze.Nie ma też musu,żeby w tym uczestniczyć;)

Offline

 

#5 2011-05-04 20:51:53

 Michal

Administrator

2649313
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Tam było przekazywanie wszystkiego co się da... Przelewanie jakichś żółtek z ręki do ręki, robactwo też pamiętam i najlepsze było to, że te robaki się tak wiły obrzydliwie... Na szczęście chyba żaden nie ucierpiał.
Eh, co się będę udzielał jak od połowy chrztu byłem, bo nie wiedziałem jak zwykle o co chodzi...

Pamiętam, że na koniec każdy dostawał pieczątkę na czoło. Jak wróciliśmy, to z kolegą staliśmy przed sobą i to na dworze zmywaliśmy sobie wzajemnie spirytusem, a było to nocą. A tej nocy czekało nas spanie w zimnej stodole na twardym betonie, pamiętam jak mnie wszystko bolało, ah. Ile miłych wspomnień, ale bym chętnie tam wrócił!
Ej, czy to czasem nie w tej miejscowości sklepowa zaczęła podwyższać ceny od razu jak się pojawiliśmy...? ;>
Pamiętam, że taki motyw był...

Dobra, wracam do matmy...


"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju..."

Offline

 

#6 2011-05-04 20:58:26

Beata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Przecież tam nie było na czym podwyższać cen:D no..może na paluszkach..Szelejewo jest cudowne,równie twarda podłoga w szkole i niesamowity ścisk,pobudka przed 4 i kanapki od sołtysa;)

Offline

 

#7 2011-05-04 21:03:12

 Michal

Administrator

2649313
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Tak, Wy miałyście a my na głodzie wtedy... Pamiętam jak ktoś się zlitował pod wieczór i przywiózł to czego Wy nie zjadłyście...
Ale nie było źle, wiem że rano jeszcze jakieś resztki były to sobie wziąłem na drogę...


"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju..."

Offline

 

#8 2011-05-04 21:08:31

Beata

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-05-04
Posty: 22
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Już ja wiem,ze w 1 stodole były schabowe; p
na pewno w Twojej;D

Offline

 

#9 2011-05-04 21:19:41

 Michal

Administrator

2649313
Zarejestrowany: 2011-04-28
Posty: 39
Punktów :   

Re: Pielgrzymka na Jasną Górę

Schabowe może i były, ale z tego co widziałem chrumkały i miały się dobrze w chlewie obok...


"Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju..."

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.uefa.pun.pl www.olimpialb.pun.pl www.klanman.pun.pl www.widma.pun.pl www.pmp.pun.pl